University of Cambridge ESOL Yurtdışı Dil Eğitmi            TBA Broşür

Kültür Etkinlikleri

Kültür Etkinlikleri

 

Türk-İngiliz Kültür Derneği, kurulduğu 1951 yılından bu yana  amaçları doğrultusunda, herkese açık ve ücretsiz olarak sergi, konser, konferans, panel, seminer, tiyatro, film ve saydam gösterileri gibi kültür etkinlikleri düzenlemektedir. Bu etkinlikler WEB sayfamızda ayrıntılı olarak yer almakta, aylık olarak e-posta, el ilanları ve afişlerle duyurulmaktadır.

Derneğimizin 124 kişilik her türlü teknik donanımı olan modern Konferans Salonu ve Sanat Galerisi’nde izleyicilerin beğenisine sunulmakta ve 64 yıldır olduğu gibi başkentin kültür/sanat yaşamını zenginleştirmeye devam etmektedir.

Kültür etkinlikleri çerçevesinde yürütülen ve Ankara’da bir ilk olarak başlatılıp 19. yılına giren TBA Archeo-Society çalışmaları ve bu çalışmaların yerinde gözlemlenmesini mümkün kılan arkeoloji gezi programları, Derneğin kültür varlıklarına, çevreye ve doğaya duyarlılığının bir kanıtı olarak yoğun ilgi ile sürdürülmektedir.

TBA Archeo-Society

Türk-İngiliz Kültür Derneği 20 yıldan bu yana düzenli olarak sürdürdüğü TBA Archeo-Society dersleriyle, son yıllarda en çok ilgi çeken konulardan birisine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktadır.
Her yaştan ve meslekten katılımcılara açık, yılda sekiz ay süren, her Cumartesi üç ders saati olarak gerçekleşen derslerde, yurt çapındaki üniversitelerin önde gelen akademisyenleri, araştırmacılar, mimarlar, restorasyon uzmanları ve editörler, arkeoloji, mitoloji, felsefe, sanat tarihi, tarih ve antropoloji konularında ayrıntılı bilgiler vermektedir. Türkiye’nin en büyük zenginliklerinden birisi olan ve tüm yurda yayılmış bulunan yüzlerce arkeolojik sit alanıyla ilgili güncel bilgiler saydamlar eşliğinde katılımcılara iletilmektedir.

kultur@tba.org.tr adresimize bir mesaj atarak etkinliklerimizin duyuru listesine üye olabilir ve böylece etkinliklerimizden düzenli olarak haberdar olabilirsiniz.